Ndërtimi i spitalit të Fierit, Rama kërkesë kompanisë turke: Familjeve të shpronësuara t’u ofrohet punë në kantier (VIDEO)

Teksa ka vijuar inspektimet në kantierin e spitalit të Fierit, kryeministri Rama ka bërë një kërkesë ndaj përfaqësuesit të kompanisë turke.

Ai kërkoi që të gjithë personat që janë shpronësuar për ndërtimin e këtij spitali, tu ofrohet mundësi punësimi nga ana e kompanisë në këtë kantier në çfarëdolloj pozicioni. Rama i kërkon përfaqësuesit turk që t’i kontaktojë të gjithë banorët e shpronësuar.

“Unë kam një kërkesë që atyre familjeve që janë shpronësuar në mirëkuptim, duhet t’i takosh, që nga ata që takova atë ditë, t’i ofroni mundësi të punojnë këtu në bazë të aftësive dhe mundësisë së tyre. Që nga roje kantieri, teknik apo çfarëdo aftësie të kenë. Duhet t’i kontaktosh sot dhe t’i jepni mundësi që të përfshihen. Ata duhet të jenë të parët në listë” – tha Rama.


Lajmi kryesor:

Investimi nga Turqia/ Vijon ndërtimi i Spitalit të Fierit, Rama kërkesë kompanisë: T'u ofrohet punësim në kantier pronarëve të tokave (VIDEO)


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PD koalicion me aleatët dhe LSI e vetme/ A ka zgjedhur opozita strategjinë e duhur për 25 prillin?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet, Celibashi me gazetarët: Të prekurit me COVID mund të mbeten pa votuar