Ndiheni pa fat në dashuri? Ndoshta këto 7 gabime po ju pengojnë të gjeni shpirtin binjak

Ndiheni pa fat në dashuri? Ndoshta këto 7 gabime po ju pengojnë të gjeni shpirtin binjak

Foto ilustruese

Ata që besojnë në dashuri e dinë, të gjesh një shpirt binjak është dëshira më e madhe e të gjithëve. Por çfarë tregon një dashuri e pastër, e sigurt dhe e aftë të zgjasë përgjithmonë. Është një imazh i idealizuar shpesh për shkak të filmave dhe romaneve, por që sipas atyre që e kanë përjetuar ka diçka të jashtëzakonshme.

Në fund të fundit, të kesh një partner në anën tënde, i cili mund të na kuptojë me një shikim të vetëm, të na plotësojë dhe të na japë pasion, por gjithashtu një ndjenjë të stabilitetit nuk është diçka që gjendet çdo ditë dhe, ndoshta për këtë arsye, në imagjinatën kolektive supozohet si vlera më e rëndësishme.

Nëse nuk e keni takuar akoma shpirtin tuaj binjak, arsyet e mëposhtme ndoshta ju pengojnë për ta gjetur:

1.Ju nuk e njihni vërtet veten tuaj.

Si mund ta dini se kush duhet të jetë shpirti juaj binjak nëse nuk e dini se si jeni brenda vetes?

2.Keni pritshmëri të mëdha.

Si e imagjinoni të jetë shpirti juaj binjak? Personi perfekt që nuk mund të bëjë asnjë gabim? Dikush që do t’ju mbështesë pa marrë parasysh çfarë?

3.Ju jeni ende të mbërthyer me ish-in tuaj

Kur mbani lidhjen tuaj të kaluar dhe refuzoni ta lini të shkojë, ju e pengoni shpirtin tuaj binjak të hyjë në jetën tuaj.

4.Nuk i beson më dashurisë

Nëse nuk besoni se do ta gjeni shpirtin tuaj binjak, si mund t’i tërhiqni ata?

5.Ju jeni duke ndjekur njerëzit e gabuar

Ju mund të pëlqeni dikë për arsye të ndryshme, por nëse të dy nuk dëshironi të njëjtat gjëra nga marrëdhënia, kjo nuk do të çojë në asgjë.

6.Ju nuk e doni veten

Nëse nuk e doni veten pa kushte, atëherë si mund të prisni që shpirti juaj binjak t’ju dojë pa kushte?

7.Nuk jeni gati për dashuri

A është dashuria prioriteti juaj kryesor tani? Apo është karriera juaj?

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren