Ndodh mrekullia në plazhin e Velipojës, vrojtuesi bregdetar rikthen në jetë pushuesin 15-vjeçar

Vrojtuesi bregdetar, Rodens Lesha

SHKODËR - Ndërhyrja në kohë e një vrojtuesi sot në Plazhin e Velipojës, i ka shpëtuar jetën një 15-vjeçari që rrezikoi të mbytej.  Rodens Lesha i ka dhënë ndihmën e parë pushuesit 15-vjeçar me inicialet E.H, i cili u nxorr nga deti në gjendje mjaft të rëndë.

Përmes frymëmarrjes artificiale, të riut i janë rikthyer shenjat e jetës, dhe me transportimin drejt qendrës shëndetësore, ai tashmë ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. 

"Rodensi i ka dhënë ndihmën e parë duke e rianimuar dhe më pas, pasi ka arritur t'i kthejë shenjat e jetës e ka transportuar të riun pa humbur kohë drejt Qendrës Ambulatore më të afërt. Falë Zotit dhe ndërhyrjes së menjëhershme të Rodensit djali 15-vjeçar është nën kujdesin e mjekëve dhe jashtë rrezikut për jetën", - shkruan në rrjetet sociale Federata Shqiptare "Vrojtuesit e Plazhit dhe Shpëtimit në Ujë"

Djali qe u shpetua

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se mësimi i kombinuar në klasë dhe online do të rezultojë efikas?

Komento

Komente

 • J.Lesha: 21/08/2019 21:23

  Bravo vlla krenar per ty ,djal me zemer luanit

  Përgjigju
 • Qytetari: 21/08/2019 07:12

  Bravo i qofte! Zoti nuk na i sjell Engjejt me krahe qe t'i shofim, po ja ky djali beri engjellin dhe shpetoi nje jete. Hallall qumshi i nanes.

  Përgjigju
 • Prifterinjte Lazaratas Hoxhallaret Himariote: 21/08/2019 05:34

  Per Alinjtë qe u pagezuan e u bene Kóqo e Kóqot qe dikur ishin Alinj qe i dhunojne robt shkruat e shkruat keto dit sa u keputet n beth me komente kurse per kete qe i shpëton robt nuk merni mundimin të shkruani asgje.

  Përgjigju
  • Dusha: 21/08/2019 08:52

   Bravo ke plotesisht te drejt; po per koqet,,, ishte e kurdisur or mik ; ja ja shemben: Rodens hallall ta bafte Zoti , ti je hero i vertet Zoti ta shperbleftë. Respekte

 • Ermali: 20/08/2019 23:43

  15 vjeç dhe kaq pak mjeker

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kolaudimi në shtet/ Braçe: Mbaroi koncesioni Berisha-Meta, u mundova të thyeja monopolin, por LSI desh na rrëzoi Qeverinë