Ndodhej me mikeshën e saj në një restorant në Londër, Liz Truss në një moment të sikletshëm! Iu refuzua karta për të bërë pagesën, nuk kishte as para me vete

Ndodhej me mikeshën e saj në një restorant në Londër, Liz Truss në një moment të sikletshëm! Iu refuzua karta për të bërë pagesën, nuk kishte as para me vete

Liz Truss dhe restoranti 'BRIX LDN' në Londër

Ish-Kryeministrja Liz Truss u gjend në një situatë të sikletshme pasi karta e saj e debitit iu refuzua për të bërë pagesën në restorantin ku ajo po drekonte të enjten e kaluar në 'BRIX LDN' në qendër të Londrës. 

Duke mos pasur as para me vete, Liz Truss -it iu gjend mikesha që ndodhej me të, e cila pagoi dhe faturën që thuhet se ishte më pak se 20 dollarë. Të pranishmit e tjerë në restorant kanë bërë dhe shaka se kjo kishte ardhur për shkak se ajo nuk merrte më pagën e kryeministres.

Liz Truss është kryeministrja me mandatin më të shkurtër në historinë e Britanisë së Madhe. Ajo dha dorëheqjen pas vetëm 44 ditësh në detyrë, e nxitur nga një plan ekonomik që çoi në një krizë tregjet financiare, çoi në tronditje në kabinetin e saj dhe ndau Partinë e saj Konservatore në pushtet.

 

 

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Macron i rikthehet deklaratave për dërgim trupash në Ukrainë: Qëndrimet e mia mbi luftën janë të matura dhe të peshuara

Macron i rikthehet deklaratave për dërgim trupash në Ukrainë: Qëndrimet e mia mbi luftën janë të matura dhe të peshuara