Ndoka: Basha dhe tani po flet si kryeministër! Do jetë një tjetër lider

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka beson se Basha do të jetë një kryeministër i denjë dhe se edhe sot po flet si një i tillë.

"Avantazhi i kësaj opozite është fryma dhe morali që ekziston. Ne dolëm nga ai parlament pasi Rama u kap me fakte për vjedhjen e votave. Ne kemi pritur që drejtësia të vepronte dhe kryeministri të reflektonte. Kjo nuk ndodhi. Karta më e madhe që ka marrë PD-ja është për djegien e mandateve. Çdo njeri e bën njësinë matëse me ekonominë e vetë. Basha po flet si kryeministër edhe sot. I ka marrë të gjitha atributet morale ligjore. Po i jep dhe pikat se si është rrugëdalja. Kjo është pjesa programore. Nëse si opozitë thua se është hajdut, i cili është, janë disa aksione si pasqyrë e kontrollon këtë mazhorancë. Kjo nuk mjafton. Nëse Basha nuk jep zgjidhje për ekonominë. Përsa i takon saj, ka epërsi. Kemi një format. Basha është një tjetër lider" - tha Ndoka.


Lajmi kryesor:

Ndoka në Repolitix: Kodi Zgjedhor është i barabartë për opozitën dhe mazhorancën! Na avantazhon të dalim me dy lista, PD dhe LSI


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?×

Lajmi i fundit

John

Zbardhen emrat e autorëve të vrasjes në Shkodër! Lidhja me vrasësin e efektivit të RENEA-s Arben Ujka dhe me Ibrahim Licin