Ndoka i bindur: E padiskutueshme që fitojmë më shumë se 30 bashki në 14 maj! Në Tiranë, Durrës dhe Elbasan qeveria do ketë ndëshkim spektakolar

Kreu i PDK, Nard Ndoka u shpreh i bindur se në 14 maj opozita do të fitojë më shumë se 30 bashki në vend. Sipas tij, Rama nuk ka të drejtë të kërkojë votën para qytetarëve ndërsa u shpreh se në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, qeveria do të ketë ndëshkim spektakolar.

“Shumicat e bashkive do të jenë të opozitës. Është e padiskutueshme që do kemi më shumë se 30 bashki.  Nuk shoh ndonjë bashki që të ketë arsye për të votuar Ramën. Ky i ka falimentuar me borxhe 15 prej bashkive. Ky nuk ka të drejtë morale as politike që të kërkojë votën. Ai këtë e din prandaj sillet ashtu si palaço cirku.  Është në ditët e tij më të këqija, sipas gjykimit tim, do ketë një ndëshkim spektakolar Tiranë Durrës Elbasan”- tha Ndoka.


Lajmi kryesor:

Fushata për 14 majin/ Ndoka: Rama është në panik, fitojmë mbi 30 bashki! Shehi: Luftën e kemi kundër PS! Shabani: Sillen si bajraktarë, jo si funksionarë


B.V/B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Bie prodhimi, KESH blen 9.8 mln euro energji elektrike

Bie prodhimi, KESH blen 9.8 mln euro energji elektrike