Ndreca: Vetëm universitetet kanë qëndruar statike përballë Paktit të ofruar nga qeveria

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca, i ftuar në studion e Repolitix, ka thënë se përballë Paktit të publikuar nga qeveria, universitetet kanë qëndruar të “ngrira”. “Do të thoja se më ka bërë përshtypje se i vetmi faktor që është statik është pjesa institucionale e universiteteve. Kryeministri doli me një kabinet të ri para studentëve. E vetmja strukturë dhe segment që merr pjesë në zbatimin e ligjeve është ministria. “-tha Ndreca.


Lajmi kryesor:

Pakti për Universitetin/ Studentë dhe pedagogë diskutojnë në Repolitix, Ndreca: Universitetet, të vetmet që nuk reaguan


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit