Ndryshime në qeveri, Rama rikthen sërish Hantin Bonatin zv.minstër të Infrastrukturës, drejtonte AlbControl

Ndryshime në qeveri, Rama rikthen sërish Hantin Bonatin zv.minstër të Infrastrukturës, drejtonte AlbControl

Hantin Bonati

TIRANË- Ndryshime në qeveri! Hantin Bonati është emëruar sërish zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave.

Kujtojmë që Hantin Bonati e ka mbajtur edhe më herët postin e zv.ministrit të Infrastrukturës, por më 2 qershor të vitit 2021 u lirua nga detyra dhe u vendos në krye të AlbControl.

Vendosja e tij në krye të AlbControl erdhi pasi situatës të vështirë në 'Albcontrol', për shkak të protestës së kontrollorëve që bllokuan trafikun ajror.

“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, ‘Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave’, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave. V E N D O S I: Z. Hantin Bonati emërohet zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në vendim.

Vendimi

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tironci: 26/05/2022 21:47

  Ketu po ikin gjithe rinia ju i bo llape kryeministrit, hajt se dhe pak do boni kamarierin muratorin hidraulikun dhe pastaj shkruni prap per kim jongun shqiptar

  Përgjigju
 • Miri: 26/05/2022 21:00

  Kemi besim tek zgjedhjet e rames per deri sa ai e ka kthyer persieri do te thote qe eshte i zoti per ate gje

  Përgjigju
 • don korleone: 26/05/2022 20:54

  Bravo levizje e duhur.Besoj qe do japi maksimumin ne kete detyre te re

  Përgjigju
 • Goni ijes: 26/05/2022 20:53

  Nje person shum i denjt per ate pozicion kemi besim te zgjedhja e Rames nuk jemi zhgenjyher asnje here,respekte

  Përgjigju
 • Ermir: 26/05/2022 20:42

  Nje person shum i zoti per nje pozicion shumte rendesishem si ai i zv ministrit te infrastruktures

  Përgjigju
 • Selena: 26/05/2022 20:39

  Vendim shum i drejte

  Përgjigju
 • Alida: 26/05/2022 20:36

  Per sa kohe zgjedhjet i ben Rama un kam besim

  Përgjigju
 • Erta: 26/05/2022 20:21

  Nese ju e keni menduar te arsyeshme kete gje ather duhet te jemi dakort sepse nuk ka ndodhur ndonjehere qe ju te gaboni ne zgjedhjet tuaja.

  Përgjigju
 • Margarita: 26/05/2022 20:21

  Ben shum mire qe ben ndryshime ne qeveri jan te rendesishme. Per sa i perket zgejdhjeve ai ben gjithmon zgjedhjet e duhura dhe nuk na zhgenjen

  Përgjigju
 • Alban: 26/05/2022 20:21

  Me mire ta linit te alb control se mos bejne ndonje prapesi prap ato

  Përgjigju
 • Era: 26/05/2022 20:20

  Kam besim ne cdo vendim qe ju merni per shqiperin dhe per cdo person qe vendosni ne krye te nje posti sepse dihet qe e keni menduar mire kete vendim para se ta mernit.I uroj suksese.

  Përgjigju
 • timo: 26/05/2022 20:20

  cdo vendim i rames ka qen i sakt dhe i drejt kshu qe urime

  Përgjigju
 • Romario: 26/05/2022 20:19

  Kjo qeveri po ben ndryshimet e duhura per te pasur sa me shume sukses! Cdo dite po e verteton qe ben zgjedhjet e duhura.

  Përgjigju
 • Klaus: 26/05/2022 20:18

  Kemi besim ne zgjedhjet e kryeministrit keshtu qe besoj se eshte veprim i duhur

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Të dhënat e INSTAT/ Normën më të lartë të papunësisë e kanë Lezha dhe Durrësi! Më e ulëta në Kukës dhe Gjirokastër