Në arrest shtëpie, Kuvendi i heq dietat Sali Berishës: S’ka rimbursim për telefon dhe karburant

Në arrest shtëpie, Kuvendi i heq dietat Sali Berishës: S’ka rimbursim për telefon dhe karburant

Sali Berisha

Vendimi i Gykatës për ta lënë në masë sigurie arrest shtëpie Sali Berishën ka sjelle edhe heqjen e disa privilegjeve që ish kryeministri gëzonte në Kuvendin e Shqipërisë, përfitime si pagesa për telefonin, shpenzimet për karburantin, apo dieta.

Ky vendim i Kuvendit siç mëson Report Tv vjen për arsye se Gjykata krahas izolimit të Berishës në shtëpi, i ka ndaluar dhe komunikim me persona të tjerë përveç atyre me të cilët bashkëjeton, masë kjo e thyer disa herë nga kreu i Rithemelimit i cili del dhe mban fjalime nga dritarja para militantëve të fundit që i kanë mbetur.

Ndërkohë ish -Kryeministri Berisha ka kërkuar nga Gjykata leje për të shkuar në Parlament por është rrëzuar. Prej 30 dhjetorit 2023 ish kryeministri ndodhet në arrest shtëpie, masë e caktuar nga Gjykata e Posaçme, pas kërkesës së SPAK.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 22/02/2024 11:30

    Po çfar thoni mor zot i kan hequr dietat Sali Bajgës. Po ai Saliu ka vjedhur qindra miljon euro çi ka ai djetat ? ? ? Mereni mor Qenefin Sali e kalbeni në burg maskarain hajdut kriminel.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë