Në burg ose jashtë tij, fati i Dani Alves varet te atletet e bardha

Në burg ose jashtë tij, fati i Dani Alves varet te atletet e bardha

Dani Alves

BARCELONË - Dani Alves, ish-kapiteni i Brazilit prej 6 janarit të këtij viti qëndron në burg në Barcelonë, pas akuzave të një 23 vjeçareje për abuzimin seksual në klubin e natës Sutton. Gjithçka ka ndodhur mbrëmjen e 30 dhjetorit 2022, me brazilianin që ka ndërruar disa herë dëshminë, duke mos pranuar akuzat.

Pamjet nga kamerat e sigurisë të klubit të natës rezultojnë të jenë thelbësore në hetimin e çështjes ‘Alves’. Sipas atyre që kanë mundur t’i shohin, ato tregojnë se si futbollisti hyn fillimisht në banjë dhe dy minuta më vonë futet vajza. Një nga argumentet e mbrojtjes së të resë është se braziliani në fakt hyri i pari në atë vend dhe prej andej kërkonte që ajo ta shoqëronte.

Në deklaratën e fundit para hetuesve, ish-lojtari i Barçës shpjegoi se si kishin qenë realisht gjërat.

“Kur hyra në tualet, urinova dhe dy-tri minuta më vonë dola. Kur dola, vajza do të më takonte dhe praktikisht u përplasa me të, kur unë hapa derën. Nuk është se dola për ta thirrur përsëri, por kur po ikja e gjeta praktikisht te dera. Dhe me derën e hapur të banjës, ajo hyri fillimisht dhe më pas hyra unë”, tha Alves.

Kështu do të shpjegohej fakti që në derën e banjës pasqyroheshin këpucët e bardha të futbollistit. Megjithatë, ai këmbëngul se nuk kishte insistuar kurrë për marrëdhënien seksuale, por gjithçka ndodhi me pëlqimin e vajzës, që më pas e denoncoi për përdhunim.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Lejoi daljen jashtë shtetit të një personi të shpallur në kërkim,ndalohet polici i Portit të Durrësit

Lejoi daljen jashtë shtetit të një personi të shpallur në kërkim,ndalohet polici i Portit të Durrësit