Në Burrel s’pyesin për COVID, tribuna mbushet plot me tifozë gjatë ndeshjes me Besëlidhjen

Tifozet ne ndeshjen Burreli-Beselidhja

Edhe pse është kohë pandemie në Burrel nuk duan t’ia dinë, madje thyerjen edhe rregullin e vendosur që ndeshjet të luhen pa tifozë.  Këtë gjë e vërteton pjesëmarrja e lartë në shkallët e stadiumit në sfidën e sotme ndaj Besëlidhjes siç shihet në foto, ku tribuna ka qenë e mbipopulluar me tifozë.

Përveç organizatorëve të ndeshjes, që është klubi pritës, përgjegjës për situatën është edhe delegati i ndeshjes që përzgjidhet nga FSHF.

Nuk dihet nëse kjo situatë do të jetë objekt diskutimi dhe dënimi nga Komisioni i Disiplinës.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?

Komento

Komente

  • Jani: 05/03/2021 05:23

    Ja pra qe fajin e kane tifozet. Ne Burrel. Futja kot. Ka qeverisje qendrore dhe lokale. Qe edhe mund te ndalojne grumbullimin e personave ne pandemi. Kemi dhe polici, qe vetem ne Tirane, aty ku i prishet qetesia udheheqjes, vijne poshte e larte me blloqe gjobash. Cfare mizerje lajmesh. Ku e ku me e largu pergjegjesine nga keqqeverisja.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

E blinduar nga forca të shumta policore, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për autorin e vrasjes së Shkëlzen Kastratit