Në Fushë Kosovë, emra të vdekurish në listë

Një qytetare nga Fushë-Kosova i ka thënë ekipit të Televizionit 7 se teksa ka votuar sot për zgjedhjet parlamentare të Kosovës, e ka parë në listë emrin e babait të saj që ka vdekur në vitin 2012.

Ajo thotë se familja e saj ndihen të ofenduar pasi edhe 8 vite më parë ka ndodhur e njëjta histori.

 “Babai im ka vdekur që 7 vjet dhe e pati emrin në listë. Ky është ofendim për ne. Jam ankuar dy herë më parë dhe emri i tij akoma është në listën e votimit”, ka thënë ajo.


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

Burri leu bashkëshorten me benzinë dhe e dogji, reagon Basha: Krim i tmerrshëm! PD do të ndërmarrë hapa ligjorë për të forcuar mbrojtjen e nënave e vajzave