Në gjendje të rënduar shëndetësore, ish-presidenti Bujar Nishani dërgohet për kurim më të specializuar drejt Gjermanisë

Në gjendje të rënduar shëndetësore, ish-presidenti Bujar Nishani dërgohet për kurim më të specializuar drejt Gjermanisë

Bujar Nishani

Ish presidenti i Republikës Bujar Nishani për shkak të gjendjes së tij të rënduar dhe nevojës për trajtim me të specializuar mjekësor, është transferuar në një spital në Gjermani gjatë mëngjesit të sotëm.

Një ditë më parë u bë e ditur, se Nishani po trajtohej për një infeksion pulmonar post-COVID.

Rasti i Nishanit, rikthimi në spital pasi shërimit nga COVID, nuk është i pari, teksa shumë pacientë marrin trajtim edhe pasi janë shëruar nga virusi, për shkak të pasojave që lë në mushkëri.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:49
Nishani në gjendje të rëndë shëndetësore, Meta: Lutem për kthim sa më parë pranë familjes

Presidenti Ilir Meta i uron shërim të shpejtë ish presidentit Bujar Nishani.

Mes personaliteteve të shumta ka reaguar pak më parë dhe Presidenti i Republikës Ilir Meta.

‘I uroj nga zemra shërim të shpejtë dhe shëndet të plotë Presidentit Bujar Nishani dhe lutem për kthim sa më parë pranë familjes së tij dhe në krye të angazhimeve të rëndësishme’ shkruan Meta në facebook ku ka ndarë dhe një foto me ish presidentin në ceremoninë e dorëzimit të detyrës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Xxxxxx: 22/04/2022 16:46

    Shpetoi zagari,,,

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës