Në grup me Shqipërinë, Spalletti befason me listën e Italisë! ‘Big’ të lënë jashtë dhe emra të rinj në kombëtare

Në grup me Shqipërinë, Spalletti befason me listën e Italisë! ‘Big’ të lënë jashtë dhe emra të rinj në kombëtare

Trajneri i Italisë Luciano Spalletti

Italia është bërë përfaqësuesja e dytë në grupin e Shqipërisë pas Kroacisë, që ka publikuar listën për Europianin që nis me 14 qershor. Trajneri Spalletti ka befasuar jo pak duke lënë jashtë lojtarë si Immobile, Locatelli dhe Gatti, ndërsa pjesë e listës paraprake me 30 futbollistë janë emra të rinj si Buongiorno, Calafiori, Folorunsho dhe Orsolini.

Deri më 7 qershor Italia duhet ta tkurr këtë listë në të paktën 26 futbollistë, ndërsa ndeshja e parë e ‘axurrëve’ është pikërisht kundër Shqipërisë në Dortmund më 15 qershor.

LISTA

PORTIERË: Donaruma (PSG), Vikario (Totenhem), Meret (Napoli), Provedel (Lacio).

MBROJTËS: Açerbi, Bastoni, Darmian (Inter), Skalvini (Atalanta), Buongxhorno (Torino), Mançini (Roma), Kalafiori (Bolonja), Di Lorenco (Napoli), Belanova (Torino), Dimarko (Inter), Kambiaso (Juventus).

MESFUSHORË: Barela, Fratesi (Inter), Kristante, Pelegrini (Roma), Faxholi (Juventus), Zhorzhinjo (Arsenal), Riçi (Torino), Folorunsho (Verona).

SULMUES: Kieza (Juventus), Raspadori (Napoli), Retegui (Xhenoa), Skamaka (Atalanta), Orsolini (Bolonja), Zakanji (Lacio), El Sharaui (Roma)

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Meta fajësoi Kryemadhin, ish prokurori në 'Frontline': Bashkëshortët nuk kanë detyrimin të kallëzojnë njëri-tjetrin

Meta fajësoi Kryemadhin, ish prokurori në 'Frontline': Bashkëshortët nuk kanë detyrimin të kallëzojnë njëri-tjetrin