Në grup me Shqipërinë, Spanja shkatërron Andorën në miqësore! Fiton Franca dhe Belgjika (VIDEO)

Në grup me Shqipërinë, Spanja shkatërron Andorën në miqësore! Fiton Franca dhe Belgjika (VIDEO)

Spanja duke festuar nje nga golat

Spanja, një prej kundërshtarëve të Shqipërisë në grupin e Evropianit, fitoi me shifrat e thella 5-0 kundër Andorës. Në këtë miqësore shkëlqeu futbollisti i Sociedad Oyrazabal, i cili realizoi ‘tripletë’, ndërsa ndeshjen e zhbllokoi Perez. Në fund ishte Ferran Torres ai i cili vulosi shifrat përfundimtare.

Fitore mori edhe Franca, pretendente numër 1 për Evropianin e Gjermanisë, teksa mposhti 3-0 Luksemburgun. ‘Gjelat’ zhbllokuan në pjesën e parë me Kolo Muani, ndërsa në të dytën realizuan Klauss dhe Mbappe.

Belgjika në testin e saj kundër Malit të Zi arriti të fitonte pastër 2-0. Kevin de Bruyne realizoi në pjesën e parë, ndërsa në shtesë vulosi goli i Trossard.

Kliko këtu për të parë golat.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kuvend/ 'Mikrokreditë', debate pas raportimit të Sejkos! Braçe: Kush është në konflikt interesi me bandën e përmbaruesve të dalë nga salla! Bardhi: Po bëni avokatin e BSH-së

Kuvend/ 'Mikrokreditë', debate pas raportimit të Sejkos! Braçe: Kush është në konflikt interesi me bandën e përmbaruesve të dalë nga salla! Bardhi: Po bëni avokatin e BSH-së