Në mes të makinës, të rinjtë nga maroku rrezikojnë jetën për të ikur nga vendi

Rojet civile në Marok kanë gjetur 4 persona  të cilët ishin fshehur në automjete të ndryshme në tentativë për tu larguar nga vendi i tyre në drejtim të Spanjës

Ajo që ra në sy tek të ndaluarit ishte mënyra e fshehjes brenda automjeteve. Dy prej marokenëve ishte futur mes motorit dhe kroskotiti të makinës. Ndërsa mes kalndestinëve është gjetur edhe një vajzë 15-vjeçare. Ndërsa në një automjet tjetër është gjetur marokeni i katërt.

Tre automjete 'Mercedez Benz', 'Chevrolet' dhe 'Renault' u ndaluan në doganën e Beni Enzar .

Kohët e fundit ka patur një rritje të numrit të klandestinëve që përpiqen të kalojnë në Spanjë në mënyrë ilegale.

E.L./r.k./Shqiptarja.com
Komento