Në prag të sezonit turistik, nis dezinfektimi i zonave në Vlorë dhe Sarandë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se sot ka nisur procesi i dezinsektimit të zonave turistike në Vlorë dhe Sarandë.

Në një status në rrjetet sociale, ministrja shkruan se më pas ky proces do të shtrihet në të gjitha zonat e identifikuara nga ekspertët e shëndetit publik për një sezon të sigurt turistik.

'Në Vlorë dhe Sarandë ka nisur procesi i dezinsektimit të zonave turistike, për t’u shtrirë në ditët në vijim në të gjithë zonat e identifikuara nga ekspertët e shëndetit publik, për një sezon turistik të sigurt.’- shkruan Manastirliu.

 


Lajmi kryesor:

Task-Forca për Turizmin, Manastirliu: Brenda majit vaksinohet i gjithë personeli i turizmit! Klosi: Hapet sistemi i aplikimit për stacione plazhi


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kushtetuesja i drejtohet Venecias për zgjedhjet vendore të 2019-ës, sipas jush a ishin ato legjitime?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Spektakël i garantuar në 1/8! Portugalia përballet me Belgjikën, Anglia pret Gjermaninë