Në qershor përfundon ndërtimi i aksit Korçë-Ersekë! Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit: Një vepër madhore për turizmin

Në qershor përfundon ndërtimi i aksit Korçë-Ersekë! Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit: Një vepër madhore për turizmin

Aksi Korçë-Ersekë

Në qershor do të përfundojë së ndërtuari aksi Korçë-Ersekë. Kështu bën me dije kryeministri Edi Rama i cili ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, rrugë të cilën e cilëson si një nga veprat më madhore për qarkullimin e automjeteve dhe turizmit.

‘Mirëmëngjes me një nga kantierët më të rëndësishëm të momentit, aksin rrugor Korçë-Ersekë, një vepër madhore për qarkullimin e automjeteve dhe turizmin, që ditë pas dite po merr formë për të qenë gati në qershor të këtij viti, ju uroj një të diel të bukur.’- shkruan Rama.

 

Aksi rrugor Korçë-Ersekë, aktualisht ka një gjatësi prej 45 kilometrash, ndërsa me përfundimin e segmentit të ri distanca shkurtohet në 35 kilometra. Po kështu, aksi i ri do të ketë të gjithë elementët e nevojshëm që lidhen me sigurinë rrugore. Ndërtimi i tij do të nxisë zhvillimin e mëtejshëm turistik të juglindjes së vendit duke afruar më pranë dy zona me mjaft potenciale, siç është Korça dhe Erseka.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 20/02/2023 00:20

  /LEDINA/,shume dakord me ju.Ironike eshte fakti qe tani makinat qe ngarkohen me trungje te prere per perpunim e dru zjarri nga pyjet e Korces e Kolonjes, do t'a kene kete rruge tani bulevard! Mbillni ca pyje perreth se zona duket si ato zonat e shkaterruara nga shfrytezimi minerar e drusor.Turistet vijne te shijojne pyjet,jo shkretetirat /man made/.

  Përgjigju
 • Moza: 19/02/2023 18:16

  Shyqyr qe esht rregulluar si rruge se tani shkoj kollaj tek vellai im

  Përgjigju
 • Beni: 19/02/2023 16:37

  Per turistet kjo rruge do jete lehtesim i madh

  Përgjigju
 • Dori: 19/02/2023 16:36

  Aks rrugor me sinjalistike rrugore te sakte

  Përgjigju
 • Geri: 19/02/2023 16:24

  Cdo rrug ne vendin ton esht ber shum her me e sigurt,e shtruar dhe me sinjalistikat e nevojshme

  Përgjigju
 • Ledina: 19/02/2023 14:04

  Zoti Kryeminister, ke 10 vjet qe propagandon Turizmin per te huajt, por shqiptaret kane nevoje per ngritjet e Industrive te Perpunimit te Naftes, Mineraleve dhe Prodhimeve Bujqesore. Ne vend te Ministrise Imagjinare te Rinise, rikthe ne Shqiperi te pakten Ministrine e Industrise se Lehte dhe Ushqimore.

  Përgjigju
 • Ina: 19/02/2023 14:01

  Me keto pune qe po beni e keni ndryshuar Shqiperine ne cdo sektor ,vecanerisht ne investimin e rrugeve

  Përgjigju
 • Eda: 19/02/2023 14:00

  Tjeter veper rrugore e cila do na lehtesoje goxha ne levizjen me makina ne kete aks rrugor

  Përgjigju
 • Notknow: 19/02/2023 13:31

  Nje investim i cili na lehteson shume ne kalimin e rrugve si per ne vendasit ashtu dhe per turistet

  Përgjigju
 • Goni: 19/02/2023 13:29

  Nje tjeter aks rrugor i cili do na e lehtesoje edhe me shume qarkullimin e makinave

  Përgjigju
 • Klara: 19/02/2023 13:28

  nje investim mese i nevojshem per turizmin

  Përgjigju
 • Klodi: 19/02/2023 13:24

  Gati per sezonin e veres per te pritur turistet nga e gjithe bota

  Përgjigju
 • titi: 19/02/2023 13:09

  gjithmon e me shume investime ne infrastukturen rrugore

  Përgjigju
 • Kejsi: 19/02/2023 12:59

  Nje tjeter super investim i bere nga qeveria me qellim zhvillimin e ketij vendi.Bravo

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

U arrestua për blerje votash për kandidatin e ‘BF’-së në Kavajë, 39-vjeçari u zbulua nga përgjimet të disa personave që janë në hetim nga SPAK

U arrestua për blerje votash për kandidatin e ‘BF’-së në Kavajë, 39-vjeçari u zbulua nga përgjimet të disa personave që janë në hetim nga SPAK