Në Vlorë dhe Durrës, pushuesit plazh edhe në tetor: Tani është koha më e mirë për të pushuar, po mbajti koha do vijmë edhe në nëntor

Këto pamje nuk janë nga arkiva e verës. Është tetor dhe qytetarë të shumtë, vendas e të huaj, kanë zgjedhur që temperatura e larta të pazakonta për stinën e vjeshtën, t’i shfrytëzojnë duke bërë plazh. Në Vlorë, temperaturat arritën deri në 27 gradë celsius. Këtë fundjavë, në plazh gjejmë qytetarë të shumtë, të ardhur edhe nga Kosova dhe turistë të huaj.

 “Ndihemi mjaft mirë këtu është super. Ne në fakt kemi ardhur për çështje pune, por këtu erdhëm për të ndryshuar ambient dhe është shumë bukur”, thotë një turist italian.

 “Për moshën tonë është koha më e mirë tani në tetor. Tash mundesh me ndjenjë tërë ditën”, shprehet një turist kosovar.

Edhe në Durrës të apasionuarve pas detit u mjafton një ditë e ngrohtë për të shijuar bregdetin në çdo periudhë të vitit.

“Unë vij rregullisht në plazh. Edhe ne tetor ndoshta po të mbaj koha vij dhe në nëntor. Për sot kam  nuk e kam provuar detin por do ta ta provoj. Mua po më duket mrekulli.

“Për mua është shumë e këndshme. Është kurim plazhi në tetor. Deti është i pastër çdo gjë është pastër. Unë e kam hobi detin dhe bëj plazh deri në dhjetor.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alb: 08/10/2022 21:04

  Bukur dukete.por ce do ska lek ska siguri

  Përgjigju
 • Albi: 08/10/2022 21:04

  Bukur dukete.por ce do ska lek ska siguri

  Përgjigju
 • Dhendri i Besnik Bekteshit: 08/10/2022 17:14

  Ja ketu duket puna e mire e medueses se frengjishtes, Mirela Kumbaro Furxhi , alias Kjo pika vockel ketu, qe drejton turizmin.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Harta e re gjyqësore, nis punën Prokuroria pranë Apelit të vetëm në Tiranë, do e drejtojë Gent Xholi

Harta e re gjyqësore, nis punën Prokuroria pranë Apelit të vetëm në Tiranë, do e drejtojë Gent Xholi