Nedim Bajrami s'i trembet Çekisë: Tifozët na motivojnë, nuk e mendojmë humbjen


Nga grumbullimi me Kombëtaren foli edhe fantazisti i Sassuolos, Nedim Bajrami. Me dy golat e fundit në ekipin kuqezi, kreditet që ai të ketë një fanellë titullari kundër Çekisë dhe Polonisë janë të mëdha. Për të, një ndihmë të madhe i ka dhënë nga ana psikologjike trajneri Sylvinho.

"Shumë i lumtur që kam shënuar dy gola në ndeshjet e fundit me Kombëtaren. Çekia është e fortë, por ne jemi gati dhe do japim gjithçka. Kam folur me trajnerin dhe më ka ndihmuar nga ana mentale, jam i lumtur që Sylvinho është këtu dhe dua të ndihmoj ekipin për tri pikë. Nuk duhet të humbasim. Jam i gëzuar që edhe Berisha e ka gjetur një ekip të mirë, flas edhe me Ismajlin. Rëndësi ka që mendja të jetë te Çekia.

Tifozët, presion apo motivim? Jemi shumë të lumtur që tifozët do jenë në stadium dhe do na ndihmojnë.

Repartet? Të gjithë duhet të jemi në formë, është shpirti që duhet të futet në fushë.

Këshillat e trajnerit? Nuk kam folur me trajnerin, ne jemi gati për përgatitje të mira. Çekia është fizikisht e fortë dhe ne jemi gati", tha Nedim Bajrami.


Lajmi kryesor:

Euro 2024/ 'Në fushë do dalin burrat', Cikalleshi dhe Bajrami para Çekisë: Sylvinho na ka ndihmuar psikologjikisht, nuk humbasim  


S.DH/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Kreshnik Spahiu: Pse protestat para bashkisë, janë më të voglat e historisë?

Kreshnik Spahiu: Pse protestat para bashkisë, janë më të voglat e historisë?