Integrimi në BE/ Majlinda Bregu: Shtyrja e mëtejshme për hapjen e negociatave është rrezik

Integrimi në BE/ Majlinda Bregu: Shtyrja e mëtejshme për hapjen e negociatave është rrezik

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka reaguar në lidhje me negociatat për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Sipas Bregut, çmimi i shtyrjes së mëtejshme është një rrezik i madh që i kanoset Shqipërisë.

Më pas Majlinda Bregu shkruan se çdo moment pozitiv mund mund të iki nëse anëtarësimi tërhiqet zvarrë.

Postimi i plotë i Bregut:

"Çmimi i shtyrjes së mëtejshme të vendimit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, me pak fjalë, është rrezik! Çdo moment pozitiv mund të rrëshkasë lehtësisht nëse perspektiva e anëtarësimit do vijojë të terhiqet zvarrë.

#RCC keen to embark on any challenges ëith full support of regional and EU partners - ëe don’t need to loose time in order to find it again < #RCCSG @m.bregu at our Annual Meeting

The price for stagnation and postponing further the decision on the opening of accession negotiations ëith #Albania and #NorthMacedonia is, in short, a risk. Any positive moment can precipitate easily, if the membership perspective ëould continue to kick the can doën the road."

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar