POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Mesha për ekstremistin grek në Gjirokastër, nëna: Djali im është hero i Vorio Epirit

GJIROKASTËR-Ditën e sotme në kishën e Bularatit është zhvilluar një meshë për 35-vjeçarin Kostandinos Kacifas, që u vra të dielën e kaluar nga RENEA pas shkëmbimit të zjarrit me policinë, pasi nuk pranoi që të dorëzohej. E pranishme në meshë ishte edhe Vasilia Kaçifa, e cila kërkoi kthimin e trupit të djalit dhe mbrojtjen e të drejtave të minoritetit. Nëna e 35-vjeçarit është shprehur se djali i saj do të mbetet hero, pasi e donte Vorio Epirin.

Të dalë i pafajshëm fëmija im. Konstandini do të mbetet hero dhe do të bëhem nënë e fortë, do ta bëj zemrën gurë për trimin tim. Na mbroni të drejtat tona. Djali e donte fshatin e tij dhe Vorio Epirin.

Nëna e Kostandinos Kacifas

Ndërkohë që prifti nga mesha i ka bërë thirrje ambasadores greke në Tiranë që të ndërhyjë te autoritetet për të rikthyer trupin e Kacifas në Gjirokastër për ta varrosur. Ish-bashkëshortja e viktimës nuk ka pranuar që të dëshmojë pas thirrjes së prokurorisë duke deklaruar se nuk ka asgjë për të thënë. Konstantinos Kacifa u vra 7 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi me breshëri mbi policinë.

Ai nuk pranoi të dorëzohej dhe RENEA e qëlloi. Kacifa njihej si ekstremist grek dhe ishte pjesë e grupeve nacionaliste-ekstremiste greke. Pas vrasjes, familja pati pretendime për trupin e të riut, dhe akuzoi RENEA-n se fillimisht e kishte plagosur dhe më pas e kishte vrarë. Por avokati i familjes, i cili e pa trupin u shpreh se i riu nuk ishte vrarë nga afër por nga larg. Trupi i Kacifa ndodhet në morgun e QSUT-së në Tiranë, pasi u soll për t’iu nënshtruar për herë të dytë autopsisë, pas kontenstimeve të familjes.

d.ba./al.sp.
Komento

Komente

 • Elbasanlliu: 06/11/2018 20:43

  Mir ti bahet legenit që e vran.

  Përgjigju
 • Proka: 05/11/2018 15:32

  Djali juaj vdiq si terroriste i ushtruar nga greket per te shkaktuar trazira ne Shqiperi. Mbylleni gojen e mos hedhni helm ne vendin ku jetoni,nese nuk ju pelqen shkoni ne greqi e ankohuni,ju nuk e meritoni te jetoni ne Shqiperi.

  Përgjigju
 • beko uk: 05/11/2018 06:37

  hero i VK te varroset terroristi ne greqi... he is nothing more than a thog that he got what he deserved... if you dont like to live in albania get your ass out and live in greece. albania have a MP that can say no to greece and serbia a true patriotism not a money grabber like LULI and sali berisha for money they sell their family

  Përgjigju
 • vlora 2001: 05/11/2018 04:36

  ju bejme thirrje te gjithve shqipetarve mbar shqiperis te shpergulim varrezat e shoviniste greke te ngritura nga tri partit nazionaliste shqipetare Duke finacuar nga shovinizmi grek tradhetaret pranuan zhdo kerkes te shoviniste greke prandaj u bejme thirrje mbar popullit shqipetar ti shkaterrojme me zhdo kusht kete qe ma i ben partit nazionaliste shwipetare

  Përgjigju
 • Marku: 05/11/2018 02:20

  Kjo plak e dhjer ka hallin tashi me marre noj pension nga Greku ose noj shperblim nga shteti shqiptar ,Po kto dun fut ne burg Si famile paska desht ai terroristi me ndertu edhe kishe pa Brek ne bythe , Po sedi Pse zgjateni Kaq shum me ket familje leshi sikur esht vra presidenti I shqipris jo Ky terroristi nuk hapim dot lajmet se na del ky kok palari .

  Përgjigju
 • Ana: 04/11/2018 23:56

  Me vjen keq per ty se je nene ,dhe per ate djal qe e coi jeten dem qe e perdoren te tjeret,po si mund ta quash hero kur donte te vriste bij nenash pa shkak

  Përgjigju
 • Genti tp: 04/11/2018 23:10

  Dhe epiri I jugut duhet te bashkohen me epiri e veriut se ky eshte amanet I mbretit ilir Piero kurse fundurina si ky greku keshtu do ta kene fundin ne token e pirros dhe skenderbeut. Ora e Shqipeve ka ardh dhe askush ska me force qe ti ndal

  Përgjigju
 • arku: 04/11/2018 23:09

  Debile

  Përgjigju
 • Roza: 04/11/2018 23:05

  Nje terrorist qe gjuan me guxim kunder policise se shtetit ku ai ka lindur e rritur. Keta njerez nuk meritojne vemendje fare dhe jo me te quhet heronj. Ai as per nenen e vet nuk donte tha dinte. Atehere si i plasi ketij ktimineli per greqine.

  Përgjigju
 • Berat: 04/11/2018 22:18

  Deshmor i vorjo e pi... ai ishte nji cop muti kriminel i lindur ket fat do ken te gjith kush kundershton ligjet shqiptare

  Përgjigju
 • Vlorë: 04/11/2018 21:34

  Aq mirë ju ka trajtuar Greqia sa dhe muret e shtëpisë i kishit pa lyer, si shtëpi lufte edhe pse keni 30 vjet ne Greqi nuk ju bëri dot njerëz.***Ja hodhe me këtë intervistë e sigurove rritjen e pensionit** Mbaheni Greqinë, dhe ikni jetoni atije o vorioepirleshër. Djalin qaje. Por ta dish se ishte terroristë dhe si ishte ashtu përfundoi.

  Përgjigju
 • Gjirokastra: 04/11/2018 21:25

  Nje kriminel me pak, nje koçegrek me pak, nje antishqiptar me pak, nje rrugaq rrugesh me pak, nje ordiner me pak. JU LUTEM boll me keta se iken koha mos e harxhoni koben kot por shikoni hallet tona. E shikoni po prishen 200 shtepi tek Unaza Tiranes ate merruni si tje bejm jo te merreni me ate koçegreku. Flm per mirekuptimin

  Përgjigju
 • Feliks: 04/11/2018 21:18

  Tani esht heronper krimbat e tokes ashtu u befshit te gjithe ju qe doni tba merni token tone Arberore

  Përgjigju
 • Shqiptari: 04/11/2018 21:14

  Cfar donte ky kriminel , perse e qelloj ky pler policin shqiptare, ky esht vetem nje terorist dhe si kriminel ka për të mbetur emri . Greku mbetet Grek i pa besë , cdo kush që tenton të demtoje Shqiperin ka për të gjetur vdekjen.

  Përgjigju
 • Fraiku: 04/11/2018 20:49

  Perse i jepni kaq hapsire nje terroristi? Nena le ta qaj se e kishte djale, ta quaj hero, palikari dhe cfare te doje. Ne e perse duhet te na interesoje?

  Përgjigju
 • Mali: 04/11/2018 20:43

  Vorio epiri eshtw vetem fantazia juaj. Gabimi eshte se Kryeminiatri shqiptar nuk veproi duke i lwne fjalen drejtesise por duke e politizuar problemin. E gjitha kjo sjell nje konfuzion duke krijuar situata te pakendeshme dipllomatike duke bere hero nji kriminel. Ne rast se prokuroria dhe gjykata kane autoritetin absolut per te vkwresuar ngjarjen. Ne njw shtet serioz ministri i brendeshem duhej te informonte parlamentin mbi ngjarjwn.

  Përgjigju
 • Vorio epi Leshi, Faik gërdalla.: 04/11/2018 20:27

  Vorio piluriotë epi leshër

  Përgjigju
  • Pali kar: 04/11/2018 21:16

   ÇKAR KËRKO NË GREQIA ME TERRORISTAT.DULE E VANGJEL SHKËRDHATAT PSE NUK PRONONCOHENI PRO POLICISË SHQIPTARE PO NË ANËN E GREKUT JU SHPLAFTË MORTJA PISA.GAMUTI MANA ME SOT MUNI PUCI PUCI.

 • Shkoder: 04/11/2018 19:45

  Ai eshte hero i greqis dhe tradhetar i Shqiperis . Te takon ty si nene me zgjedh ku don me jetu ne greqi si heroj apo ne shqiperi si tradhetare.

  Përgjigju
 • Maks: 04/11/2018 19:42

  Ca shtet leshi jemi i jepet hapsir nje terroristi dhe kesaj familje antishqiptare. Ne vendi ti arrestojn per frym antishwiptare dhr luftnxitese

  Përgjigju
 • Rruqja: 04/11/2018 19:40

  Vetem emrin nene se ke po megjithate ta gzoi vorjo epirin o nena politikane.

  Përgjigju
 • cuci: 04/11/2018 19:26

  maskarenj qe ne gjeneze

  Përgjigju
  • Driton: 04/11/2018 19:43

   me mir çe e kan vrar sepse i kish vrar aj Policin Renea kush hap shtena ndaj Policve e ka deken ..nuk me intereson sepse ishte Ekstremist MUT i COFT.

 • Sulo: 04/11/2018 19:23

  Fjal jot ish thjesht nje hajvan qe jorgollaqet i kan bere shpelarje truri me spermatozoide te ndryshkur

  Përgjigju
  • Hil: 04/11/2018 22:21

   Ngushllime familjes Dua tu theme se nje person qe qellon me arme ne drejtim te Policise ketu ku jetoi une ne Amerik ekzekutohen ne vend pra policia shqiprare ka zptuar ligjin te gjithe ju qe perkrahni kete terrorist jeni si ai