Nëna vret foshnjen me qumësht gjiri

Një nënë ka vrarë djalin e saj 10 javësh pasi i dha qumësht gjiri të ngarkuar në drogëra. 31 vjeçarja u akuzua për vrasje të pavullnetshme. Ajo nuk duhet të ushqente foshnjen e saj me qumësht gjiri pasi kishte varësi nga drogërat dhe qumështi i saj kishte përqindje të lartë toksinash.

Teksa vogëlushi ishte duke qarë natën vonë, nëna kishte përtuar të përgatiste qumështin në shishe dhe i kishte ofruar qumësht nga gjiri. Pasi u zgjua orë më vonë kuptoi se djali i saj nuk jetonte më. Gjykata nuk e pa të arsyeshme dënimin e nënës, pasi ajo po vuante mjaftueshëm me humbjen e fëmijës.

Burimi i lajmit

A.P./G.M./Shqiptarja.com
Komento