POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Nëse PD-LSI shkojnë në zgjedhje në koalicion humbasin vota

Teksa si parti më vete, PD, LSI dhe aleatët marrin më shumë vota nëse do t'i mblidhnim së bashku, nëse ato do të hynin në zgjedhje të parakohshme parlamentare si koalicion, humbasin vota. 39. 4 % deri në 52 % të shqiptarëve të intervisutar do të votonin për një koalicion mes PD-së dhe LSI-së. Ndërsa 55.8 % e të intervistuarve, do të votonin për koalicionin e Partisë Socialiste dhe aleatëve, që sërish, do t'i fitonin zgjedhjet ashtu sikundër edhe nëse PS do të garonte e vetme. Fakti që PD dhe LSI humbin vota në koalicion, rrjedhimisht përkthehet në mospëlqyeshmëritë mes votuesve të njërës apo tjetrës parti. Pra PD humb vota pasi "besnikët" e saj nuk duan LSI-në, dhe e kundërta.

 


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF/ 72 % e shqiptarëve kundër protestave të dhunshme të opozitës: Ndërkombëtarët të ndërhyjnë!


m.v./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Raul: 16/05/2019 17:27

    I përjetshëm qoftë kujtimi i sharebajgave të leshitlikes Kejdi dhembcakallja dhe Epshurr Brahimkari që janë fytyrat me të urryer të leshitdhis

    Përgjigju