'Nesër nuk ka negociata’, Alibeaj: Drafti për presidentin nuk është final, do të marrim mendim nga aleatët dhe ‘Rithemelimi’

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj thotë se nesër në Konferencën e Kryetarëve do të shkojnë për negociata me mazhorancës. Gjatë fjalës së tij jashtë selisë blu, ai tha se diskutimet do të bëhen me aleatët dhe deputetët e ‘Rithemelimit’.

“Nesër nuk është për negociata, s’ka për të pasur. Nesër është konferenca e kryetarëve. Nesër ka vetëm konferencë kryetarësh. Negociata do ketë nga aleatët, kanë të drejtë t’i pyesim dhe t’i marrim mendim. 22 deputet janë ata të cilët sot përbejnë kuorumin. Është kuorumi, unë nuk ngelem peng i numrave.  Kemi aleatët me të cilëve ia vlen për t’u konsultuar. Në mbledhjen e kaluar, secili nga deputetet, ka artikuluar kërkesat e veta sesi e imagjinon ai presidentin e republikës. Drafti do t’u jepet edhe deputetëve që kanë një opinion të ndryshëm nga ne si edhe aleatëve.”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Zgjedhja e Presidentit/ PD mbledh grupin për draftin, Alibeaj: Kusht të jetë anti-komunist, prandaj na akuzojnë 'si të shitur te Rama'! Mungesë kuorumi? Kishte deputetë online


J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi