Nga 4 maji hapur dhe muzetë, bibliotekat, kopshti zoologjikë e botanik  dhe kursi i patentës

Përveç tregtisë së veshjeve, këpucëve apo tekstileve të përdorura apo të reja në dyqane me pakicë, në portali E-Albania është publikuar lista e bizneseve të hapura nga e hëna e 4 maji.

Në këtë listë janë shtuar muzetë, aktivitete mbështetëse për shfaqje artistike, arsimi kulturor, kopshtet botanike dhe zoologjike,  shoferët e rinj të cilët marrin mësime për kursin e patentës.

Gjithashtu do të lejohen të nisin punën kurset e ndryshme, arsimi kulturor, bibliotekat si dhe krijimtaria artistike.

Nga e hëna e 4 majit është lejuar edhe lëvizja ndërqytetëse me taksi me 2 persona brenda anëtarë të së njëjtës familje.


Lajmi kryesor:

Kafe me kartë krediti! Protokolli higjieno-sanitar si do funksionojnë baret! Hapen muzetë dhe bibliotekat! Parukeritë vetëm me prenotim (Rregullat e reja)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha rreth 3 orë në takim me krerët e degëve të PD