POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Nga “KikiChallenge” tek “Fallingstars”, sfidat që u bënë virale në të gjithë botën gjatë 2018-ës

Pamje nga KikiChallenge

Sfida të pazakonta, të çmendura në pamje të parë po zbavitëse dhe me shumë humor. “Kurora” i takon “KikiChallenge”, një nga sfidat më virale në botë për vitin 2018.

Kënga e Drake u bë hit në rrjet, pasi shumë njerëz vendosën që me hashtaguan #kikichallenge të kërcenin këngën jashtë një makine duke ecur njëkohësisht makina dhe personi që kërcente.

Kiki Challenge

Një tjetër sfidë që u bë tejet virale ishte “Risingstar” ose “të rënët nga qielli”. Sfida nisi nga njerëzit e pasur të cilët binin para një makine luksi, jahti, apartamenti, ose para oborrit të një vile.

Falling Star Challenge

Shumë njerëz të tjerë, që nuk ishin të pasur u bënë pjesë e sfidës duke përdorur enë kuzhine në vend të sendeve të luksit.

Delle Alli Challenge

Komento