Nga Koço Qëndro, Kita dhe Çoçoli tek artistët e rinj të Teatrit të Korçës interpretojnë “Thirri njeri” të Hans Nosak (VIDEO)

Aktorët e Teatrit “Andon Zako Çajupi” interpretojnë poezinë “Thirri njeri” të Hans Nosak. Artistët, nga aktori 93-vjeçar Koço Qëndro tek artistët e rinj të teatrit, përmes vargjeve të poezisë bëjnë apel të fortë, përmes “zërit” të të afërmve nga bota e përtejme.


Lajmi kryesor:

‘Ajo që nuk të vret të bën më të fortë', personazhet publikë: Shfrytëzojeni maksimalisht kohën, reflektoni dhe ndërgjegjësohuni! (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kanadaja paralajmëron për sulme kibernetike gjatë vizitës së Zelensky-t

Kanadaja paralajmëron për sulme kibernetike gjatë vizitës së Zelensky-t