Nga Shkodra, PS çel fushatën për zgjedhjen e kryetarëve në rrethe! Klosi: Proces i hapur dhe konkurrim

Partia Socialiste ka hapur garën për zgjedhjet brenda partisë. Nga Shkodra Blendi Klosi u bëri thirrje të rinjve të garojnë për tu zgjedhur në krye të PS-së. Zgjedhjet do të mbahen në fund të qershorit në 61 bashkitë e vendit. Nga Shkodra, Partia Socialiste ka hapur fushatën për zgjedhjet e kryetarëve të rinj të kësaj force politike.

"Nisëm nga Shkodra një proces që do të shtrihet në 61 bashki për kryetarët e partisë, do të jetë fushatë deri në fund të qershorit kur do të zgjidhen kryetarët e Partive Socialiste të gjithë partive kriter përfaqësues publik në publik djem dhe vajza. Proces i hapur dhe konkurrim publik mbartin vlerat e të majtës një proces nuk ngurtësohet në raportimet e votave duam në këtë garë të garojnë më i miri", thotë  Blendi Klosi.

Drejtuesja politike Edona Bilali tha se do të pranohen edhe kandidatë që nuk janë anëtarë të PS-së.

"Hapëm garën do të jetë proces ndryshe nga herë të tjera ka inovacion përpos propozimit jashtë partie mund të vijnë kandidatura sepse ne dëshirojmë që kryetarët e 5 bashkive të jenë dinjitozë".

Deri më 25 Maj do të administrohen kandidaturat për kryetar të degëve lokale të Partisë Socialiste.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Blinken: SHBA-ja s’do ta lejojë Iranin të bëhet me armë bërthamore

Blinken: SHBA-ja s’do ta lejojë Iranin të bëhet me armë bërthamore