Nga Shqipëria në Kosovë me 30 kg marijuanë, arrestohet 40-vjeçari në kufi 

Nga Shqipëria në Kosovë me 30 kg marijuanë, arrestohet 40-vjeçari në kufi 

Makina ku u gjet kokaina

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në pikën kufitare Vërmicë pasi gjatë kontrollit në makinën e tij është gjetur marijuanë me peshë rreth 30 kilogramë.

Shtetasi kosovar me inicialet F.M. 40 vjeç u kap dje teksa shkonte nga Shqipëria me një makinë të tipit “Fiat Croma”.

Automjeti i tij është përzgjedhur për kontroll të vijës së dytë nën dyshimin e posedimit të substancave narkotike.

Lidhur me rastin janë informuar njësitë relevante të policisë, ato të antidrogës dhe forenzikës për procedura të mëtejme hetimore. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë