Ngec Barcelona, Girona i merr pikë brenda në “Camp Nou”, Reali e barazon në krye të renditjes

Ngec Barcelona, Girona i merr pikë brenda në “Camp Nou”, Reali e barazon në krye të renditjes

Girona ka frenuar Barcelonën brenda në shtëpi duke i marrë një pikë me shumë vlerë. Katalanasit nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 përballë një ekipi që mendohej se do ta kishin shumë të lehtë fitoren.

Lionel Messi hapi sfidën, por miqtë nuk u dorëzuan duke barazuar dhe kaluar në avantazh me Cristhian Stuani. Barcelona u shtang nga dy golat, por reagoi duke barazuar me Pique.

Deri në fund të ndeshjes vendasit tentuan disa herë për të shënuar, por Girona administroi rezultatin me kujdes duke dalë me një pikë nga ‘Camp Nou’.

Pas javës se pestë Barcelona dhe Reali i Madridit kryesojnë me pikë të barabarta, 13.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar