Ngjarje tragjike në Brazil, e harruan për 8 orë në autobusin e shkollës, 2 vjeçari humb jetën nga vapa

Ngjarje tragjike në Brazil, e harruan për 8 orë në autobusin e shkollës, 2 vjeçari humb jetën nga vapa

Pamje nga vendngjarja dhe 2-vjeçari brazilian

Një djalë dy vjeçar ka humbur jetën tragjikisht në një autobus shkolle, pasi shoferi dhe shoqëruesi harruan ta merrnin, ndërkohë që temperatura shënonte 37 gradë. Nga kjo ngjarje është tronditur i gjithë Komuniteti lokal i Sao Paulos në Brazil.

Ngjarja e trishtueshme ndodhi të martën kur 2-vjeçari doli nga shtëpia e tij në qytetin juglindor të Sao Paulos rreth orës 7 të mëngjesit dhe u zbulua pa ndjenja rreth orës 15:30 kur shoferi shkoi për të marrë automjetin nga një garazh.

Shoferi, 45 vjeç, dhe asistentja e tij, 44 vjeç, e cila është gjithashtu gruaja e tij, e dërguan Rodrigues në spital ku u shpall i vdekur. Një autopsi është në pritje.

Sipas Daily Mail , të dy u arrestuan me akuzën e vrasjes nga pakujdesia.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)