Ngjela: Kush do të jetë fati i Ilir Metës dhe çfarë i tregoi SHBA-ja

Departamenti Amerikan i Shtetit iu përgjigj me elokuencë Metës duke i thënë: Ti, zoti Meta, je antireformë. Por reforma do të vijojë se është jetike për Shqipërinë.

Ky është thelbi i përgjigjes. Ndërsa, për atë të shtetit të ambasadorëve në vend të shtetit të së drejtës, që tha Meta dje, DASH i tha se, "kryesor është zbatimi i ligjit".

Presdent më të paturpshëm se ky, nuk do t'i vijë më Shqipërisë. Edhe Sali Berisha e humbi toruan në luftën e tij me Uashingtonin në vitin 1997, por, të gjitha absurditetet nuk i tha botërisht si president, por në telefon me ta.

Kurse Metën e kërcënon edhe penaliteti për shkelje të mëdha të ligjit, prandaj e ka kaq të madhe shthurjen mendore. Edhe DASh, kështu i thotë: "kryesorja është respektimi i ligjit".

Nuk ndalohet dot kjo reformë, kot lodhet Meta. Dhe DASH njofton gjithashtu se Byroja Kombëtare e Hetimit është duke u ngritur.
Po Meta?
Tani do të kthejë... duke pritur fatin e tij drejt hetimit: kjo duhet të jetë rruga e tij. Të shohim...

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?

Komento

Komente

 • O tej: 23/11/2019 22:38

  Meta do shkoj ne te Theodhoriut shqip ne te semes

  Përgjigju
 • Taku: 23/11/2019 17:43

  O avokat nuk u lodhe me kete rol teatri? Nuk je ti zedhenesi i qeverise se usa ne shqiperi. Shko lexo ndonje ligj se je bloze neper gjyqe.

  Përgjigju
 • Ngjela avokat: 23/11/2019 08:44

  O Taku gjate pranimit te letrave kredenciale ambasadori rus i kishte derguar presidentit tone nje mesazh nga presidenti Putin. Sa e mori mesazhin e tij Likja u hodh menjehere ne veprim.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

(VIDEO) Agjentët shtrijnë në tokë 5 trafikantët në rrugën e Plazhit! Goditet grupi në Durrës, sekuestrohen kanabis e kokainë