Nis 30 minuta me vonesë takimi Biden-Putin, shkak ardhja vonë e presidentit rus

Me 30 minuta vonesë nga çfarë ishte parashikuar ka nisur takimi në Gjenevë mes presidentit amerikan Joe Biden dhe homologut të tij rus Vladimir Putin. Shkak për vonesën është bërë arritja vonë në Gjenevë e presidentit rus.

Vonesa e Putin, është bërë shkak për shumë meme ndërkombëtare. 

Të dy janë pritur para takimit nga presidenti i Zvicrës Guy Parmelin. Takimi i cili pritet të zgjasë të paktën 5 orë, ka tërhequr vëmendjen e të gjitha mediave ndërkombëtare.

Biden, ditën e djeshme e ka quajtur Putin një "kundërshtar të denjë" dhe ka theksuar se shpreson të gjejë fusha bashkëpunimi me presidentin rus. Por ai ka paralajmëruar se nëse Rusia vazhdon sulmet e saj kibernetike dhe aksionet agresive ndaj SHBA, atëherë ata do të detyrohen të përgjigjen.


Lajmi kryesor:

Çtensionohen raportet SHBA-Rusi, rikthejnë ambasadorët! Biden: Jam me Amerikën, jo kundër Rusisë! Putin: Biden, burrë shteti, ndryshe nga Trump


S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIP-at në fillim të karrierës dhe tani! Ja si kanë ndryshuar stilin gjatë viteve dhe si po lënë ‘gjurmët’ e tyre ne modë