Nis festa e partive në Kosovë, PDK e VV-ja shpallin fitoren

Vetëm pak minuta kanë kaluar nga mbyllja e procesit zgjedhor në Kosovë, por pavarësisht kësaj, disa parti kanë filluar 'festën'.

Kështu Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë shpallur fitoren njëkohësisht edhe pse nuk janë numëruar votat.

Është ish ministri i drejtësisë, Abelard Tahiri nga PDK-ja i cili ka thënë se PDK-ja është fituese e këtyre zgjedhjeve. Njëkohësisht edhe Lëvizja Vetëvendosje e shpalli fitoren nga zyrtarë të lartë të kësaj partie.

Ndërkohë rezultatet përfundimtare nga KQZ-ja pritet të publikohen pas disa orëve.


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

Po, Rama është lideri Ballkanit