Nis numërimi i votave në KQZ, ja kush parti kryeson (Rezultatet drejtpërdrejt)

KQZ ka numëruar 168 mijë vota tashmë. Vetëvendosje kryeson me 44.06% të votave. Ndërkohë e dyta është PDK me 18.66% të votave dhe e treta vjen LDK me 14.33% të votave. Rezultatet mund t’i shihni live këtu.

Kujtojmë se KQZ’ja pak më parë ka konfirmuar se mbi 46 për qind e votuesve kanë dalë në zgjedhje.


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?×

Lajmi i fundit

John

Rama në Dibër: Kush preket nga Skavica do ketë atë që patën famijet që u prekën nga tërmeti! Shtëpi dhe prespektivë jete më të mirë