Nis procesi i ri zgjedhor në PS, Gjiknuri: Kandidatët në Maliq e Devoll paraqesin platformat para asambleve socialiste

Nis procesi i ri zgjedhor në PS, Gjiknuri: Kandidatët në Maliq e Devoll paraqesin platformat para asambleve socialiste

Pamje nga aktiviteti i Partisë Socialiste

Partia Socialiste ka nisur procesin zgjedhor brenda saj. Përmes një postimi në rrjete sociale, Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri bën të ditur se kandidatët për drejtimin e 61 degëve kryesore të PS-së, do të ballafaqohen përpara anëtarësisë.

“Startuam në Maliq dhe Devoll me procesin e ri zgjedhor në Partinë Socialiste, ku kandidatët për drejtimin e 61 degëve kryesore të partisë do të ballafaqohen përpara anëtarësisë, nën mbikqyrjen e Komisionit të Posaçëm të kryesisë socialiste”, shkruan Gjiknuri.

Postimin e Gjiknurit e shpërndau në facebook dhe kryeministri Rama duke bashkëngjitur dhe fotot nga takimi. 

Në Kongresin e Partisë Socialiste u vendos shkarkimi i të gjithë kryetarëve të degëve me qëllim riorganizimin e partisë për zgjedhjet vendore të 2023. Të gjithë kandidatët për krerët e degëve do duhet që ta shpalosin programin e tyre përpara anëtarësisë. Procesi i zgjedhjes së strukturave drejtuese do të zhvillohet në periudhën 1 Maj – 15 Qershor 2022.

E.K/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sazan: 02/06/2022 20:30

  shpresoj te vendosen njerez qe jan te denjt per kryetar dhe ja fin kesaj pune zgjedhja e kryetarve te rinj do te sjelli dhe nje frym te re me parti tuaj dhe do ta forcoj me shume ate

  Përgjigju
 • Luis: 02/06/2022 20:24

  Kam shume besim tek ju si parti. E di qe do beni zgjedhjen e duhur dhe do vendosni dike qe do e mbaje kete post deri ne fund

  Përgjigju
 • redi: 02/06/2022 20:14

  zgjedhjet e reja ne parti do te sjellin nje frym por dhe nje zhvillim ne te

  Përgjigju
 • Abi: 02/06/2022 20:09

  Te perfshihen sa me shum qytetar dhe te zgjidhet me i miri

  Përgjigju
 • elton: 02/06/2022 20:06

  si gjithmone ne cdo organizim apo nisme me pelqen qe u jepni mundesine te perfshihen te gjithe . kjo gje ndikon ne permeiresimin dhe rifreskimin e projekteve

  Përgjigju
 • elton: 02/06/2022 20:04

  si gjithmone ne cdo vendim dhe nisme me pelqen

  Përgjigju
 • Anisa: 02/06/2022 20:02

  Kam besimin se kandidati qe do te zgjidhet do te jete i duhuri. Ju urojnshume suksese

  Përgjigju
 • klod: 02/06/2022 20:02

  i urojme suksese te gjithe kandidateve u befte me e mira per ps dhe per ne

  Përgjigju
 • Tonce: 02/06/2022 19:59

  I urojme suksese kantidateve dhe me vjen mir qe shikojme organizime te tilla qe te shikojme se kush eshte i denjt per kete post

  Përgjigju
 • Megi: 02/06/2022 19:59

  Keshtu behen zgjedhjet te gjithe ne bashkepunim

  Përgjigju
 • Elona: 02/06/2022 19:57

  urime te gjithe kanditateve shpresoje te fitoje me i miri

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe