Nis shpërndarja e këstit të katërt për trashëgimtarët e ish-të përndjekurve

Nis shpërndarja e këstit të katërt për trashëgimtarët e ish-të përndjekurve

Ministria e Financave dhe Ekonomisë informoi sot se ka filluar shpërndarja e këstit të 4-ët për kategorinë e trashëgimtarëve të ish-të përndjekurve politikë.

Sipas MFE-së, lista përmban emrat e 15,000 përfituesve në radhë për pagesën e këtij kësti.

Ministria e Financave dhe Ekonomisë bën të ditur se përfituesit duhet të depozitojnë nëpërmjet Postës Shqiptare dokumentacionin e kërkuar sipas listës së publikuar.

“Afati për depozitimin e dokumentacionit është 4 muaj”, tha MFE.

Fondi për pagesën e kësteve për ish-të përndjekurit politikë për vitin 2022 parashikohet 1 miliard lekë.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Super pagat/ Deputetët deri në 5 milionë lekë (të vjetra) në muaj bashkë me përfitimet, tejkalojnë kryeministrin dhe Presidentin 

Super pagat/ Deputetët deri në 5 milionë lekë (të vjetra) në muaj bashkë me përfitimet, tejkalojnë kryeministrin dhe Presidentin