Nis shtrimi i tapetit të gjelbër, Arena Kombëtare në hapin e fundi të kompletimit

Shtrimi i tapetit në Arenën Kombëtare

TIRANË- Arena Kombëtare është drejt përfundimit pasi sot ka filluar shtrimi i tapetit të gjelbër. Kjo fazë tregon se stadiumi më i madh në Shqipëri është në fazën e fundi të përfundimit. 

Shtrimi i tapetit të gjelbër është një proces i shkurtër në krahasim me të tjerat. FSHF kishte lënë si afat të fundit shtatorin por duket se Arena do të hapë siparin me ndeshjen Francë- Shqipëri më 17 nëntor. 

Këtë lajm e konfirmoi dhe kryeministri Edi Rama, i cili pasi pranoi ndjesën e Presidentit Macron për ngatërrimin e himnit në ndeshjen e 8 shtatorit Francë 4-1 Shqipëri, i bëri me dije se ndeshja e kthimit Shqipëri- Francë, e cila është e fundit për kualifikueset e Euro 2020 do të luhet në Arenën Kombëtare.

a.k./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se në mars do të ketë një datë konkrete për çeljen e negociatave Shqipëri-BE?

Komento

Komente

 • vera: 12/09/2019 18:57

  STADIUM PA PISTE,,bravo...

  Përgjigju
 • vera: 12/09/2019 18:56

  STADIUM pa piste,,,,bravo....

  Përgjigju
 • beni: 12/09/2019 09:00

  po tribuna kryesore vetem fasade eshte?

  Përgjigju
 • Italia: 11/09/2019 23:36

  Sh bukur

  Përgjigju
 • Emi: 11/09/2019 21:10

  Shtroje barin se kena edhe futboll

  Përgjigju