Nisin ethet e finales, të shtunën Real Madrid-Liverpool betejë për Champions

Nisin ethet e finales, të shtunën Real Madrid-Liverpool betejë për Champions

Finalja e Champions League

Kievi është gati për të pritur të shtunën në mbrëmje finalen e madhe të Champions League mes Real Madrid dhe Liverpool. Dy skuadrat kanë mbërritur në kryeqytetin ukrainas me synimin e qartë për të ngritur kupën me veshë të mëdhenj.

Në qytet ka filluar të ndizet atmosfera pasi kanë mbërritur edhe tifozët spanjoll dhe ata britanik ndërsa impianti i finales është ngjyrosur me simbolet e ekipeve finaliste. Realin e kanë pritur një numër i madh tifozësh dhe skuadra e Zinedine Zidane do të kërkojë Championsin e tretë radhazi dhe të 13-tin në histori.

Francezi e ka të gjithë skuadrën në dispozicion dhe me përjashtim të një dileme Bale apo Benzema pjesën tjetër të formacionit e ka të fiksuar. Liverpool rikthehet në një finale pas 11 vitesh dhe të besuarit e Klopp kërkojnë Champions e gjashtë në histori.

Nëse tek Real ka 14 lojtarë që e kanë provuar çdo të thotë të luash një finale Championsi tek anglezët asnjë prej futbollistëve nuk e ka bërë më parë një gjë të tillë. Megjithatë Liverpool ka zhvilluar një sezon shumë të mirë dhe është në gjendje të shkurorëzojë Realin.

Salah-Firmino dhe Mane janë kërcënimi numër një për portën e mbrojtur nga Navas. 30 gola ka shënuar Real në këtë Champions dhe 40 Liverpool kjo do të thotë se të shtunën në mbrëmje pritet spektakël mes dy skuadrave që kanë bërë histori në Champions.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Faik: 25/05/2018 16:22

  ANDO RESPEKTE! Real MADRID Shpallet KAMPION Padiskutim ! Liverpuli nuk ka SKUADËR !! Edhe aty ku erdhën , e pamë shumë mirë ne , i madh dhe i vogël sesi erdhën !!! Manchester CITY dhe ROMA u ELEMINUAN nga ARBITRAT !!! Liverpuli është SKUADËR e VDEKUR !! Me SALAH dhe Katranin e ZI MANE , që po mbajnë RAMAZAN , do MUNDI LIVERPULI REALIN e MADRIDIT !!???!! Apo me FIRMINO KOKË Shtrembëtin !!!???!! FUCK LIVERPOOL !! GO REAL MADRID ! Këtë CHAMPIONS sivjet e meritonte AS ROMA ime ANDO , por ARBITRAT e DEGJENERUAR e Fundosën ROMËN me GABIMET e tyre të QËLLIMSHME !! FUCK LIVERPOOL !! FUCK UEFA !!! TË FALENDEROJ ANDO , dhe diçka tjetër: lëre atë BERATSIN në EMISIONIN tuaj të Mëngjesit të FLASË sa të dojë , sepse është i PAPARË fare! Lëre të nxjerri DUFIN dhe të Shfryhet , sepse ai i shkreti mezi pret të Shkoj ORA 6:30 e Mëngjesit për të kapur Linjën dhe të nxjeri 'MLLEFIN' duke SHARË Politikanët KRIMINELË dhe HAJDUTË që kanë QEVERISUR këto 27 VJET Maskarallik.

  Përgjigju
  • akrepi: 26/05/2018 16:58

   o faiko sa paske pire sot me lale hahahahahahahahahahahahahahah Liverpul kaloi me arbitra, kurse Reali me merite....!!! hahahahahahaha eh c'bon hashashi faiko ke marre ngjyren e Stresit

 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënim nga Irani: Kemi dron të hekurt që mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri

Kërcënim nga Irani: Kemi dron të hekurt që mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri