Nisin kremtimet e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë! Meta, Rama dhe Nikolla në Vlorë

Në Vlorë kanë nisur festimet për 109-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Ngritja e Flamurit është bërë në sheshin me të njëjtin emër në Vlorë. Në ceremoni janë të pranishëm Presidenti Ilir Meta, kryeparlamentarja Lindita Nikolla dhe Kryeministri Edi Rama.

 


Lajmi kryesor:

109-vjetori i Pavarësisë, i treti përvjetor me kremtime të kufizuara! Festimet nisën nga Vlora ku u ngrit Flamuri! Të pranishëm Rama, Meta dhe Nikolla (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Britania thotë se po furnizon Ukrainën me armë antitank