Nisin sot në orën 18.00 aplikimet për lotarinë amerikane

Nisin sot në orën 18.00 aplikimet për lotarinë amerikane

Foto ilustruese

Aplikimet lotarinë amerikane për programin DV 2024 nisin sot në orën 18:00 me orën e Shqipërisë dhe përfundojnë të martën e 8 nëntorit, në të njëjtën orë.

Sipas rregullave të publikuara më herët nga administrate amrikane aplikantët duhet të jenë të pajisur me pasaportë, rregull ky që është futur në fuqi prej 3 vitesh, pasi aplikimi nuk mund të bëhet vetëm me kartë identiteti.

Kriteri bazë është që të interesuarit të ketë kryer arsimin e mesëm ose të kenë dy vjet eksperiencë pune, ndërsa aplikimi bëhet pa pagesë online.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat