Nisja e shkëlqyer e sezonit dhe asistet e fundit, Ernest Muçi përzgjidhet në formacionin e javës në Poloni

Nisja e shkëlqyer e sezonit dhe asistet e fundit, Ernest Muçi përzgjidhet në formacionin e javës në Poloni

Futbollisti shqiptar Ernest Muçi

Ish-sulmuesi i talentuar i Tiranës Ernest Muçi po kalon një moment tejet pozitiv në Poloni te Legia e Varshavës.

Në ndeshjen e fundit kundër Vidzev Lodz Muçi dhuroi dy asiste për shokët e skuadrës dhe si pasojë është përzgjedhur në formacionin e kavës. Liga Polake e Futbollit “Ekstraklasa” e vendos shqiptarin tek 11 më të mirët e formacionit të javës së pestë.

Aktualisht në këtë sezon në Superligën polake me fanellën e skuadrës nga Varshava 21-vjeçari është aktivizuar në total në 5 ndeshje duke shënuar 2 gola dhe duke dhënë edhe dy asiste.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’