Nisja e shkollës, mësuesi i 9-vjeçares në Libohovë rezulton pozitiv me koronavirus

Foto ilustruese

Një prej mësuesve të një shkolle 9-vjeçare në Libohovë është prekur nga koronavirusi.

Gazetari i Report Tv, Piro Nase informon se janë marrë 27 tampone të kontakteve të mësuesit.

Aktualisht dhe arsimtarët e tjerë janë karantinuar në shtëpi.

Kjo vë në pikëpyetje fillimin e vitit të ri shkollor për nxënësit e Libohovës.


Lajmi kryesor:

'63 raste për 100 mijë banorë në 2 javët e fundit'/ Ministria e Shëndetësisë: Shifrat kanë pësuar një ulje të lehtë! Sot 161 të infektuar dhe 3 viktima (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha u shpall ‘non grata’, Yuri Kim tregon se kush i mblodhi provat