Një 30-vjeçar shqiptar i vrarë në Spanjë, u braktis para spitalit i gjakosur dhe me plagë në bark!

Një 30-vjeçar shqiptar i vrarë në Spanjë, u braktis para spitalit i gjakosur dhe me plagë në bark!

Hyrja e spitalit të urgjencës në Girona Spanjë

Një shqiptar rreth moshës 30-vjeç është vrarë në Spanjë. I riu u u braktis të dielën në dyert e urgjencës së spitalit të qytetit të Girona me një plagë me thikë në bark dhe në arrest kardiorespirator. Mediat spanjolle shkruajnë se është arritur të identifikohet viktima. Në momentin e braktisjes ai ka qenë pa dokumente. Por autoritetet pasi kanë kontrolluar targën e makinës me të cilën ka mbërritur viktima përmes kamerave të vëzhgimit të qendrës, kanë gjetur drejtuesin e saj. Tani ata po përpiqen të rindërtojnë orët e tij të fundit të jetës për të zbuluar se kush e vrau.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:00 të së dielës, kur një automjet ka ndaluar në derën e emergjencës së qendrës. Me të parë atë, një infermiere dhe një mjek nga shërbimi ndihmuan për të nxjerrë nga makina një burrë i cili kishte një plagë me thikë në bark dhe ishte në arrest kardiorespirator. Makina u largua shpejt nga vendi.

Për 45 minuta mjekët  u përpoqën ta rikthenin në jetë 30-vjeccarin shqiptar por pa fat.

Hetuesit kanë analizuar përmbajtjen e kamerave të video survejimit të spitalit së bashku me personelin e sigurisë në përpjekje për të parë targën e mjetit që la viktimën në urgjencë dhe u largua. Ata morën një deklaratë edhe nga punonjësit e shëndetësisë që e trajtuan atë.

Pronari i mjetit që la shqiptarin në derën e spitalit ishte një tjetër shtetas me origjinë shqiptare me banim midis rajonit Maresme dhe La Selva. Mëngjesin e kësaj të hëne, atij iu mor një deklaratë në stacionin e policisë Vista Alegre në Girona. Falë kësaj deklarate, agjentët kanë zbuluar se edhe viktima, ashtu si drejtuesi i mjetit, ishte me origjinë shqiptare dhe rreth 30 vjeç.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Organizohet për herë të parë në pistën e re të atletikës ‘Tirana Youth Run’, Veliaj: Fëmijët dhe të rinjtë i kanë të gjitha kushtet që të merren me sport

Organizohet për herë të parë në pistën e re të atletikës ‘Tirana Youth Run’, Veliaj: Fëmijët dhe të rinjtë i kanë të gjitha kushtet që të merren me sport