Një banjë me klorur magnezi ideja më e mirë pas një dite të lodhshme

Foto ilustruese

Një banjë me klorur magnezi është idealja pas lodhjes gjatë ditës.

Ajo është e shkëlqyer për qetësimin e lëkurës, rritjen e niveleve të magnezit, pastrimin e indeve apo detoksifikimin e qelizave.

Sugjerohet që kjo banjo me mangez të bëhet 2-3 herë në javë për rezultate të vazhdueshme.

Banjoja siguron një furnizim të bollshëm të magnezit që përthithet në mënyrë të jashtme.

Furnizon trupin me squfur, klorur, natrium dhe bikarbonat, trajton dhimbjet nga më të lehtat deri tek ato më të rëndat.

Ndihmon me kapsllëkun, ngërçin, kancerin, sëmundje autoimune, tiroide të ulëta, sindromë këmbësh të shqetësuar, sindromën e lodhjes kronike, fibromialgji, Parkinson's, dhimbjen e kokës migrene etj.

Receta e banjës së magnezit:

Magnez - 2 gota

Kripë Epsom - 1 filxhan

Sode buke - 1 lugë

Hidhini të gjithë përbërësit në një banjë të nxehtë dhe qëndroni rreth 20 ose më shumë minuta.

Përsëriteni këtë çdo 3 ditë ose sipas nevojës.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

  • Shabani: 13/01/2020 23:18

    Na ka hequr depoziten e ujit bashkia zoti mesues. Si t bejme banjen me cianur kloruri???

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Policia ndëshkon 1471 drejtues mjetesh vetëm në ditën e sotme, masa të rrepta edhe në fundjavë