Një ditë para Botërorit shkarkohet trajneri i Spanjës,

Një ditë para Botërorit shkarkohet trajneri i Spanjës,

Presidenti i Federates dhe ish-trajneri Julien Lopetegui

Julien Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që dëgjohej si thashetheme që në orët e para të ditës së sotme, tani është zyrtarizuar nga vetë presidenti i federatës spanjolle, Luis Rubiales, në një konferencë për shtyp.

Lopetegui u zyrtarizua një ditë më parë si trajneri i ri i Real Madrid dhe kjo ka qenë arsyeja që ka sjellë shkarkimin e tij para Botërorit, pasi drejtuesve të Federatës nuk u ka pëlqyer koha kur u bë publik ky vendim.

Ata dinin që kishte negociata mes palëve, por pritnin të kishin një bisedë me trajnerin para se të merrej vendimi përfundimtar. Kjo ka ndodhur pa dijeninë e tyre dhe ka sjellë në ndarjen mes palëve.

Ndërkohë që trajneri i ri i Spanjës është emëruar Fernando Hierro, ish-kapiteni i Realit të Madridit. Ai do të drejtojë kombëtaren në Kupën e Botës që nis nesër.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg