Një ditë para ndeshjes me Poloninë, sulmuesi kombëtares rezulton me COVID-19

Sokol Cikalleshi

TIRANË- Një ditë përpara ndeshjes me Poloninë, kombëtarja shqiptare mori lajmin e keq se sulmuesi Sokol Cikalleshi nuk do të zbresë në fushën e gjelbër, kjo pasi ai rezultoi pozitiv me COVID-19.

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se Cikalleshi rezultoi pozitiv ditën e sotme dhe për këtë arsye ka filluar karantinën. Ndërkohë, lojtarët e tjerë dhe stafi teknik pas tamponit të kryer kanë dalë negativ.

Skudrës së kuqezinjve do t'i mungojnë katër lojtarë, Bekim Balaj e Berat Gjimshiti, të cilët janë të dëmtuar, Endri Çekiçi i skualifikuar dhe Sokol Cikalleshi. Ndërkohë, kujtojmë që më herët me COVID kanë rezultuar edhe futbollisti Erion Hoxhallari, por edhe fizioterapisti Erzen Voci.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rusia dhe Kina kundërshtojnë Samitin e Demokracisë si pengesë të modernizmit:Produkt i mentalitetit të Luftës së Ftohtë