Një grup delfinësh dhurojnë spektakël në Jalë...VIDEOJA fantastike nga bregdeti shqiptar dhe një arsye më shumë pse duhet të 'pushoni shqip'

Duket një pamje gati- gati si në filma, por jo është filmuar në Jalë. Nga koronavirusi ndoshta nuk ka shumë turistë që janë vizituar bregdetin shqiptar, por nuk kanë munguar vizitorët e veçantë.

Një grup delfinësh janë parë të notojnë në ujërat e bregdetit Jon. Ky spektakël i tyre që shoqërojhnë një grup turistësh me varkë është filmuar nga Ledi Shamku, e cila më pas e ka ndarë edhe me miqtë në rrjetet sociale.

“Për të tjerët quhet Shqipëri, për miqtë dëshirë për t’u rikthyer, për ne quhet Shpirt,” shkruan ajo. Kjo video është edhe një arsye më shumë se përse këtë vit, më shumë se asnjëherë tjetër duhet të pushojmë në vendin tonë të bukur, Shqipëri.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

 • Monica: 02/08/2020 22:33

  Epo ne jale kan ardhur per te marre keshilla nga MonikaKokmadhja :P hahahah

  Përgjigju
 • Gent: 02/08/2020 00:46

  Po patjeter pushime ne Shqiperi, po nuk u disiplinuan fshataret e jugut qe mendojne qe kane hotele nuk besoj se do eci ndonjeher dhe do ikin sa me shume jashte.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Policia ndërpret grumbullimet e fansave të Mozzik nëpër qytetet e Kosovës