Një javë pasi pësoi aksident me makinë, ndërron jetë aktorja e njohur amerikane

Një javë pasi pësoi aksident me makinë, ndërron jetë aktorja e njohur amerikane

Anne Heche

Aktorja e njohur  Anne Heche ka ndërruar jetë pas një aksidenti me makinë në Los Angeles më 5 gusht. Për shkak të aksidentit, aktorja kishte pësuar një dëmtim të rëndë në tru. Ajo po mbahej në jetë derisa mjekët përcaktuan nëse organet e saj ishin funksionale për t’i dhuruar ato. Aktorja ka kërkuar që organet e saj të përdoren për pacientët që kanë nevojë për to.

53-vjeçarja, nënë e dy fëmijëve ka luajtur në filma duke përfshirë Donnie Brasco, Cedar Rapids dhe xhirimin e Psycho të vitit 1998. Ajo u nominua për aktore më të re të shquar në një seri dramatike në Daytime Emmy Awards në 1991, për interpretimin e saj në Another World. Puna tjetër e saj televizive përfshin paraqitjet në Ally McBeal, Save Me, Aftermath, Hung, Chicago PD dhe Men in Trees.

Heche është shfaqur gjithashtu në Dancing with the Stars. Ajo është ish-partnerja e moderatores së ‘talk show’ Ellen DeGeneres, me të cilën u takua në fund të viteve 1990. Heche u shfaq në një episod të sitcom-it të yllit, Ellen, në 1998.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Jamarbër Malltezi shpërthen ndaj Klodiana Lalës, pasi kjo e fundit i përmendi aferën korruptive: Ti shpif, kërko falje brenda 24 orëve ose do shihemi në gjykatë

Jamarbër Malltezi shpërthen ndaj Klodiana Lalës, pasi kjo e fundit i përmendi aferën korruptive: Ti shpif, kërko falje brenda 24 orëve ose do shihemi në gjykatë